19 prosinca 2012 Autor: Bojan Prokop Škole

2. i 3. vježba zimske alpinističke škole 12/13

Povodeći se dobrim vremenskim uvjetima koji su se nastavili nizati i Zimska alpinistička škola je nastavila s nizom vježbi bez obzira na početak škole najavljen za siječanj 2013. godine.

Druga vježba održana je na slovenskom Snežniku u nedjelju 09.12.2012. g., a duboki snijeg i pravi smisao krpljarenja osjetilo je 6 polaznika škole (Ira Blažina, Aleksandar Kršulja, Krešo Matijević, Marko Buljan, Tomislav Jureša i Vedran Devčić), te Elvis Vikić kao voditelj škole i Zoran Sekovanić kao pomoćnik. Sama vježba trajala je 14 sati i svojom težinom pokazala dobru spremu polaznika škole koji su imali prilike uživati u svim čarima zimskih radosti (koje su nerjetko bile i do nosa).

Pročitaj cijeli članak
6 prosinca 2012 Autor: Bojan Prokop Škole

Krenula je zimska alpinistička škola 12/13

U petak, 23.11.2012. g. započela je Zimska alpinistička škola 2012/2013. uvodnim predavanjem voditelja škole (Elvisa Vikića i Bojana Prokopa). Na uvodnom predavanju su polaznici škole (Ira Blažina, Iva Brnčić Trajković, Majda Gregorović, Aleksandar Kršulja, Antonio Bujan, Krešo Matijević, Marko Buljan, Moreno Vrancich, Tomislav Jureša, Vedran Devčić i Zdeslav Marinović) zadužili kompletnu alpinističku opremu nužnu za potrebe škole, te se upoznali sa ciljevima i obimom iste.

Pročitaj cijeli članak
1 studenoga 2012 Autor: Bojan Prokop Škole

Zimska alpinistička škola 2012/2013.

Kako nam je zima vrlo rano otvorila svoja vrata i nagovijestila dobru predstojeću sezonu i mi smo nešto ranije otvorili prijave za zimsku alpinističku školu.
Pročitaj cijeli članak
7 kolovoza 2012 Autor: RAK Škole

Otvorene prijave za jesensku alpinističku školu

Otvorene prijave za jesensku alpinističku školu

Uskoro počinje druga po redu alpinistička škola Riječkog alpinističkog kluba. Prvo predavanje i prva vježba održat će se početkom ili polovinom rujna, a točan termin objavit ćemo na vrijeme.

Pročitaj cijeli članak
12 lipnja 2012 Autor: Pečenko Škole

Napokon Paklenica… a zatim i ispit

Napokon Paklenica… a zatim i ispit

Eto napokon je stigla i Paklenica na red. Posljednja vježba prije samog ispita.  Krenuli smo iz Rijeke u petak popodne, naravno svi uzbuđeni i puni želje za penjanjem. Do Paklenice smo išli starom magistralom koja putovanje, uz njezin preljep krajolik, čini nezaboravnim. Naravno tu neću zaboraviti na Ivanu i Lily koje su pjevale cijelim putem do dolje 😛 (slušalo se, Zrće2009, 2010…).

Pročitaj cijeli članak