Doma je najljepše II

Kepenen

Doma je najljepše II

PostPostao/la Kepenen » 14.03.15, 21:50

Danas je bio dan za iskoristit, i iskoristio sam ga za turu koja ne može razočarat.Branko i ja navučeni sa prošlo tjedne uspješnice evo nas opet na istom mjestu...ali sada smo u Klaine Snježniku i penjemo The north face of Klaine Snježnik-Grande Couloir do 60° -180 m.
Proljeće neizbježno dolazi i to se danas jako osjetilo...divlji vjetar od prošlo tjedna je oslabio i snijeg močno omekšao.
Spuštamo se još do vrtače između Snježnika i Međuvrha...snijeg je sada već sasvim omekšao i izabiremo najlakšu varijantu do doma na Snježniku.
Sunce je močno grijalo, svejedno dovoljno da se pristojna tura završi po proljetnom snijegu po ski stazi Tešnje.
Budemo išli još...čisti užitak...

Foto

Wolfskin

Re: Doma je najljepše II

PostPostao/la Wolfskin » 16.03.15, 10:38

Domace dvoriste ima svoja posebna intimna mjesta :-)

U isto vrijeme jedna turno-trojka preko Lasca, Velikih Podi i sj. Malog Risnjaka prilazila je Risnjaku sa sjevera.
Nesumnjivo najljepsa skijaska tura u Gorskom Kotaru rijetko posjecena u zimskim mjesecima a ljeti gotovo neprohodna zbog guste klekovine.
Podrucje poznato kao brloziste medvjeda upravo zbog mira, nepristupacnosti i nikakve ljetne posjecenosti jer planinarskih staza ovdje nema a rezim kretanja u NP Risnjak ne dozvoljava kretanje izvan planinarskih staza.

Snijega na hrptu sj. Mali Risnjak-Risnjak oko 2m dobre kvalitete za skijanje.
Kolacevicev kuloar lijepo zaliven, skok s malo snijega.

Turu zavrsili u vecernjim satima na Platku.

Crankn

Re: Doma je najljepše II

PostPostao/la Crankn » 19.03.15, 12:27

Malo kasnim... evo i moja foto priča:

Natrag na “Hodanje i turno skijanje”