doma je najljepše

kamenjak

doma je najljepše

PostPostao/la kamenjak » 04.02.15, 08:03

U subotu poslije radnog dana, ekipica u sastavu Andrić, Čoki i ja otputila se na Platak isprobati napadali snijeg. Odlučili smo se za kraću turu do Radeševa na koju smo krenuli oko 5. Laganim korakom uz rub staze i malo kroz šumu uživali smo u sumraku na Platku. Odlučili smo se za spust po stazi koja se upravo počela uređivati. Malo smo pričekali da ratrak prođe, uživali u pogledu uz slabo svjetlo mjeseca, a onda upalili čeone i spust po netom popeglanoj stazi – neke stvari ne mogu se kupiti novcem- za sve ostalo tu je MasterCard...(nije sad bitno gdja ja radim ;)). Čista uživancija, mislim nama, ne ekipi koja pegla stazu, malo su nas mrko gledali ;). Poslje kreće tulumpartyzabava (foto dokumentacija neostupna i nepotrebna), a Čokiju nije bilo dosta pa se pridružio novoj ekipici za još jedan isti đir. Nedjelja je krenula malo stresno, Andrić je skužio uz salve psovki, da je zaboravio u svoj fotić utaknuti karticu, a ovaj put nema trgovine da spasi stvar (jbg Bobo),nažalost imamo samo mojih par fotki (nadam se da će Čoki dodat svoje). Uglavnom odlučili smo se na Snježnik preko grebena, pa niz Srebrna vrata do Lazca, a onda Rimskom cestom natrag. Do vrha smo jednom kratko skinuli skije, kod doma poćakulali s jednin barbićen, a onda spust. Je, samo ne na planiranu stranu, na Snježniku je zapeo oblak, jako smanjio vidljivost i moju hrabrost , pa smo se spustili kroz grlo. Dole opet stavili cucke i po Rimskoj do Lazca, mir, tišina i bjelina. Ko d kućice Čoki vadi vratinicu, pa smo zamezili, a onda povratak. Uglavnom tko nije bio nek ode uživati, konačno ima snijega za sve...
ajmo Branko - I dare you ;)

Čokijeve fotke
Zadnja izmjena: kamenjak, dana/u 09.02.15, 10:43, ukupno mijenjano 2 puta.

Crankn

Re: doma je najljepše

PostPostao/la Crankn » 04.02.15, 16:20

Slažem se da je doma najljepše i konačno ima dovoljno snijega! :P

Bravo za Lazac đir... to sam jednom bio i valjalo bi ponoviti...

Evo i mojih lokalnih aktivnosti...

U ned Kristina i ja... turno điranje po Platku i okolo Radeševa... nice & easy

Jučer (utorak) Veks, Elvin i ja odgađamo poslovne obveze za popodnevne sate, te se uputili na Snježnik...
naravno turno 8-) ... radimo svoju špuru i idemo gore nekim svojim putem... u šumi prava zimska idila,
sve je krcato friškog snijega... na grebenu nas dočekali hard core uvjeti (vidi fotke), ali sve se može i nije
bed kad si na domaćem terenu!!

S obzirom na slabu vidljivost, pažljivo smo odskijali padinu ispod doma, pa koso kroz šumu prema
markiranom putu.

Prava mala avantura...

Nego, Miljenko... ti si na potezu... ;)

veksica

PostPostao/la veksica » 04.02.15, 18:01

Hvala Branku na mini tecaju :D

Dean

PostPostao/la Dean » 12.02.15, 15:48

evo i link na youtube na spust prema Lascu po dubokom po bijeloj bijeloj cesti.

https://www.youtube.com/watch?v=0vD7PsoOsnw&list=UU-Ed7PKrNAPPGLBHbkuV3Ow

Natrag na “Hodanje i turno skijanje”