Srebrnjak, Bratovska smer V/IV; 400 m; 17.08.2019.

pako

Srebrnjak, Bratovska smer V/IV; 400 m; 17.08.2019.

PostPostao/la pako » 15.01.20, 10:21

Petak navečer Mady i ja krenuli prema Zgornji Trenti. Spavali smo u autu i krenuli uzbrdo. Smjer smo našli relativno lako i krenuli s penjanjem. Išlo nas je polako i oprezno. Nismo bili upenjani i krušljivost stijene nam je bila veliki problem. Nije ni pomoglo to šta sam nosio megajul umjesto reversa. Sustigao nas je jedan mladi bračni par Slovenaca što je prouzročilo još veću paniku kod nas jer smo sve rušili po njima, odnosno po njoj, koja je bila na sidrišu jer je on sve penjao kao prvi. Uz dozu nesigurnosti smo pronašli detaljnu dužinu i izvukli se do vrha. Njih nije bilo nigdje pa smo krenuli sa otpenjavanjem i apsajlima. Na sedlu smo odlučili sačekati ih i zajedno krenut dalje jer je kao lakše. Ona nije imala čeonku, pala je noć i mi smo se zapetljali u klekovini. Na jednom mjestu smo došli do ruba i Primož je postavio apsajl. Mojca, recimo da se tako zove, i Mady su krenuli dole sa užetima za još jedan apsajl, a ja sam ostao zadnji. Kako sam se spuštao na poluvrzni, zapetljao sam uže i nije se dalo izvući. Onda sam prusicirao cijelu dužinu otpetljao uže i spustio se dole. Onda još jedan apsajl i tabananje do auta. Kod auta smo bili oko 1:30. Ukupno tura od 19 sati.
Nedjelju smo odspavali, lagano se provozali preko Vršiča, pojeli picu u Kavalu u Tacnu i podružili se s Janezom.

bojanrafaj

Re: Srebrnjak, Bratovska smer V/IV; 400 m; 17.08.2019.

PostPostao/la bojanrafaj » 15.01.20, 16:01

lajk - što je ipak došlo na forum

Natrag na “Alpinizam”