Veseljko na Klamaruši (slobodno ponavljanje)

markojak

Veseljko na Klamaruši (slobodno ponavljanje)

PostPostao/la markojak » 19.05.14, 12:54

Pozdrav, kako se sezona penjanja alpskih smjerova bliži bio bi red ispenjati jedan takav smjer kao pripremu za Alpe. Dakle 18.6.2014. Marijan i ja krećemo prema Antovom s ciljem ponavljanja Veseljka na Klamaruši. Smjer su djelomično prvenstveno ispenjai Devčić i Lalić u studenom 2013. Smjer je dužine cca 250m, u prvih 3-4 dužine pruža pravo alpsko penjanje, a detalj u drugoj dužini smjera zaslužuje ocjenu V+/VI. U detalju sam ostavio jedan klin koji "život znači". Nakon trećeg sidrišta desno se uđe u skriveni kamin koji su ispenjali Devčić i Lalić, međutim mi smo odlučili krenuti na lijevu stranu gdje sam naletio na zabijeni okasti ključ 15 kao međuosiguranje :D. Naredne dužine su grebenarenje III+/IV uz djelove sa podosta vegetacije. Poskok na jednoj polici u predzadnjoj dužini koji se lijeno uvukao nazad u svoju kućicu, dao je do znanja da je sezona penjanja u Antovom već pri kraju. Dakle izlaz iz smjera pa sjeverno do staze Oči Vinodola i desno prema Asparagusu za spust natrag do auta. Rezime: usprkos svemu lijep smjer koji zaslužuje biti više puta ponavljan radi čišćenja i puštanja klinova za lakšu orjentaciju.

p.s. sliko-skicu smjera je postao Lalić u svome izvještaju

MarkoA

Re: Veseljko na Klamaruši (slobodno ponavljanje)

PostPostao/la MarkoA » 19.05.14, 15:41

Jebenica! Još da si koju sliku priložio :P

Natrag na “Alpinizam”